![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5577295
*
nr 557 7295
Spegel
20-tal, höjd: 62
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:52:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 16:32:48
1
200 kr
7/12 18:11:51
2
250 kr
7/12 21:30:44
3
350 kr
8/12 16:16:34
4
450 kr
8/12 16:18:58
4
450 kr
8/12 17:35:22
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 557 7295
Spegel
20-tal, höjd: 62
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 16:32:48 | 1 | 200 kr |
7/12 18:11:51 | 2 | 250 kr |
7/12 21:30:44 | 3 | 350 kr |
8/12 16:16:34 | 4 | 450 kr |
8/12 16:18:58 | 4 | 450 kr |
8/12 17:35:22 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53